BELYSNING / Bordslampor / Bordslampa 6558270
nr 655 8270
Bordslampa
nysilver, tidigt 1900-tal, höjd: 43
Utrop:
300 kr
Såld:
900 kr
måndag 6 september 2010
kl 19:10:08
300 kr
400 kr
500 kr
600 kr
600 kr
700 kr
800 kr
6
800 kr
6
850 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.